Społeczeństwo w Europie starzeje się. Wraz z wiekiem maleje sprawność, mnożą się kolejne choroby, zmniejsza samodzielność. Niemal każdy senior na pewnym etapie życia potrzebuje pomocy, choćby drobnej. Niestety, dla wielu rodzin osób starszych stanowi to duży problem, zwłaszcza jeśli pracują. Jak poradzić sobie z trudną sytuacją?

Opiekunka osób starszych – jak znaleźć odpowiednie zatrudnienie?

Trudno jest z dnia na dzień zrezygnować z obowiązków zawodowych. Sytuacja wygląda nieco korzystniej, kiedy senior potrzebuje jedynie drobnej pomocy podczas ubierania czy wykonania posiłku. Ciężko jednak sprawować stałą opiekę nad osobą leżącą i chorą. W sytuacji, gdy senior wymaga stałej opieki i nie jest w stanie samodzielnie poradzić sobie w codziennych czynnościach, niezbędna okazuje się pomoc w postaci opiekunki lub opiekuna.

Opiekunka dla seniora sprawuje pieczę nad seniorem, często stanowiąc podporę dla rodziny w trudnej sytuacji. Opiekun lub opiekunka osób starszych to doskonałe rozwiązanie dla tych, którzy nie mogą zrezygnować z dotychczasowego życia i w pełni poświęcić się seniorowi. Jednocześnie – wybierając wykwalifikowaną pomoc, zapewniasz bliskiemu pełen komfort życia i bezpieczeństwo najwyższej jakości.

Serwis rekrutacyjny SenioPort – rozwiązanie wątpliwości wyjazdowych

Ostatnimi czasy popularnym rozwiązaniem, które pomaga rodzinom zachować dotychczasowy tryb życia, jest całodobowa opieka nad osobami starszymi. Oferty pracy, dostępne na stronach internetowych zachęcają do skorzystania z możliwości wyjazdu za granicą. Ciężko jest dokonać ostatecznego wyboru. Dla osób wahających się nad podjęciem decyzji o podjęciu pracy powstał SenioPort – serwis rekrutacyjny z najlepszymi, legalnymi i bezpiecznymi ofertami pracy dla osób w każdym wieku.

SenioPort to miejsce, które gromadzi oferty pracy dla osób zdecydowanych na pracę za granicą. To doskonałe i wygodne rozwiązanie pomoże Ci znaleźć najdogodniejsze miejsce wykonywania zlecenia, wysokie wynagrodzenie i dogodne warunki pracy. Prezentowane oferty reprezentowane są przez wiarygodne agencje pracy, gwarantujące najlepsze rozwiązania dla pracowników.


panie na obrazku

Serwis rekrutacyjny SenioPort – zalety współpracy

Zamiast przeglądać setki stron z ofertami pracy jako opiekunka osób starszych – skorzystaj z SenioPort. Serwis rekrutacyjny zdejmie z Ciebie ciężki obowiązek żmudnych poszukiwań, niezadowolenia z warunków pracy czy stawki. Proste i intuicyjne filtry pomogą Ci znaleźć najlepsze możliwości pracy z najdogodniejszym miejscem zlecenia. Doświadczeni konsultanci wyjaśnią Ci każdą wątpliwość, doradzą i pomogą w razie problemu.

Legalna praca

Podstawą zatrudnienia w agencji jest legalna, bezpieczna praca. Opiekunka, która zdecyduje się na pracę w wybranej agencji, ma zapewnienie legalności zatrudnienia, zgodnie z przepisami w Polsce i Unii Europejskiej. Każda agencja wnioskuje, w imieniu pracowników, o kartę EKUZ i druk A1, świadczących o legalności pracy i możliwości korzystania ze świadczeń zdrowotnych. Jako przyszły pracownik masz również zapewnioną pomoc prawnika w kwestii delegowania opiekunów do pracy za granicę. Agencje pamiętają również o odprowadzaniu składek ZUS w Twoim imieniu.

Najwyższe wynagrodzenie

Doskonale wiemy, jak ciężka jest opieka nad osobami starszymi. Praca w charakterze pomocnika seniora bywa ciężka i trudna, dlatego w serwisie zgromadziliśmy oferty z najlepszymi stawkami. Za trud włożony w pracę otrzymasz odpowiednio wysokie wynagrodzenie. Wraz z poziomem umiejętności – wzrasta płaca. Jeśli dobrze znasz język, masz kwalifikacje i doświadczenie – stawka z pewnością będzie zadowalająca. Jeżeli jednak dopiero zaczynasz – nie przejmuj się. Wszystkiego nauczysz się na miejscu.

Sprawdzone agencje i kontrola miejsc pracy

W trosce o każdego pracownika – sprawdzamy każdą agencję i ofertę. Przedstawiciele w danym kraju monitorują sytuację w każdym miejscu pracy. Pracownicy mają prawo do stałego kontaktu z koordynatorem, zgłaszania i rozwiązywania problemów. Nie musisz więc bać się o własne bezpieczeństwo.

Stała pomoc koordynatora

Nie zostawimy Cię samego z problemem. Jeśli wydarzy się jakakolwiek sytuacja, która zasieje w Tobie ziarno wątpliwości – możesz zgłosić się do przydzielonego koordynatora. To osoba, która sprawuje pieczę nad Tobą i relacjami z rodziną, u której zamieszkasz. Pomagają w rozwiązaniu sytuacji i konfliktów. Zawsze są gotowi do pomocy.

Zanim podejmiesz decyzję o wyjeździe jako opiekunka osób starszych – warto sprawdzić wiarygodność agencji. Każda firma musi posiadać numer KRS, czyli dowód na wpis do Krajowego Rejestru Sądownictwa. Ów numer pozwala zdobyć informacje o firmie i jej autentyczność. Jeśli jednak zdecydujesz się szukać pracy poprzez serwis rekrutacyjny SenioPort – sprawdzimy wszystko za Ciebie. Dbamy o Twoje interesy i zależy nam na Twoim bezpieczeństwie.

Opiekunka osób starszych – dlaczego warto nią zostać?

Zastanawiasz się nad wyjazdem za granicę jako opiekunka osób starszych? Oczywiście, wyjazd do obcego kraju zawsze wiąże się ze strachem przed nieznanym czy rozłąką z rodziną. Nie masz się jednak o co martwić. Optymalna długość kontraktów sprawia, że nie ominą Cię ważne wydarzenia rodzinne. W razie potrzeby – zawsze możesz zgłosić się do koordynatora i rozwiązać problem, który zaistniał. Ponadto, masz możliwość rezygnacji z kontraktu, dni wolnych i odpoczynku.

Największą zaletą wyjazdu za granice jako opiekunka osób starszych jest wysoka wypłata. Oczywiście, możesz zdecydować się na pracę w kraju, jednak to właśnie za granicą zarobisz dużo więcej w relatywnie krótkim czasie. Nie musisz płacić ani za miejsce pobytu, ani za wyżywienie – koszty te stoją po stronie rodziny. Dla tych, którzy potrzebują przypływu gotówki – to najlepsze rozwiązanie.

Jeśli szukasz legalnej, bezpiecznej, dobrze płatnej pracy za granicą i nie wiesz, jak znaleźć odpowiednią agencję pracy – zarejestruj się na stronie www.senioport.pl/login-rejestracja, aby uzyskać dostęp do największej bazy ofert pracy jako opiekunka osób starszych. Postaw na rzetelność firmy i nie martw się o dopilnowywanie szczegółów. Agencja pracy zajmie się każdym ważnym elementem, niezbędnym do wyjazdu.