Koronawirus w Niemczech – najnowsze przepisy

Planujesz powrót do Polski na święta? A może właśnie jesteś na zleceniu w Niemczech i zastanawiasz się, jak najnowsze obostrzenia wpłyną na Twój pobyt? Zapraszamy do zapoznania się z poniższą infografiką. Znajdziesz tutaj istotne informacje na temat aktualnych zaleceń i dowiesz się, z czym wiąże się zaostrzenie przepisów w Niemczech.

 

Koronawirus Niemcy przepisy

Powrót z Niemiec do Polski

 

Osoby wracające na święta do kraju nie są obejmowane kwarantanną ani rejestrowane. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy dany podróżnik miał kontakt z osobą zakażoną lub potencjalnie zakażoną koronawirusem. Wtedy niezwłocznie należy zgłosić się do sanepidu i poczekać na decyzję o nałożeniu kwarantanny lub izolacji.

 

Święta w Niemczech

 

Zdecydowałaś, że pozostaniesz w Niemczech ze swoim podopiecznym? Poniżej znajdziesz najnowsze przepisy, które trzeba wziąć pod uwagę przy planowaniu codziennych aktywności. Ważne – sprawdź, czy w landzie, w którym mieszkasz, wprowadzono ograniczenia w poruszaniu się! Oznacza to, że wyjść z domu można tylko w celu zrobienia zakupów czy wizyty u lekarza. Pamiętaj również o zakrywaniu ust i nosa w przestrzeni publicznej oraz zachowaniu 1,5-metrowej odległości od innych osób. Spotkania świąteczne należy ograniczyć do 9 osób, w tym 4 mogą być spoza gospodarstwa domowego.

 

Wyjazd do Niemiec do pracy

 

Chcesz wyjechać do pracy w Niemczech? Pamiętaj, że w związku z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem od 24.10.2020 Polska uznawana jest w Niemczech za obszar podwyższonego ryzyka. Po wjeździe do Niemiec trzeba się więc liczyć z możliwością odbycia 10-dniowej kwarantanny. Obowiązuje również elektroniczna rejestracja podróżnych na portalu www.einreiseanmeldung.de. Strona jest dostępna w języku polskim.

 

Źródło: https://www.gov.pl/web/niemcy/informacje-dot-rozprzestrzeniania-sie-koronawirusa-sars-cov-2-w-niemczech